Er schijnen dus allerlei verschillende soorten van zekeren te zijn tijdens het klimmen. Zo is de techniek die de klimmers uit de volgende video gebruiken grondzekeren te heten. Logische benaming, omdat de zekeraar staat onderaan de wand op de grond en houdt het touw vast. De klimmer klimt vervolgens omhoog en de zekeraar zorgt ervoor dat er bij een val ingrepen kan worden.
Enne, dat ging dus bij de twee uit de volgende beelden allemaal maar net goed. Het is dan ook wel begrijpelijk dat de klimmer erg blij was met degene die hem zekerden. En dat liet hij even horen ook.
Plaats reactie
4 reacties
toedeliedoooo +1516
Gewoon stom geluk en meer niet.
Als je goed kijkt zie je dat het bovenste anker uit de wand springt (en langs het touw naar beneden glijd) waardoor het touw te lang is om nog veilig te zekeren. Dat z'n maat achteruit liep hielp iets, maar ook dat zet weer een uitwaartse kracht op het laatst over gebleven anker.
Geluk, heel veel geluk.
HP +9827
Zo had ik het nog niet bekeken.
Gait +6901
Altijd dat klimmaat gezeik
Tommie +4961
Dat kost 'm een biertje denk ik....