Coca-Cola werd in 1886 bedacht door de apotheker John Stith Pemberton in Atlanta, oorspronkelijk als medicinale drank. Zijn boekhouder, Frank M. Robinson, bedacht de naam en het iconische logo. In 1892 nam Asa Candler het over en maakte er een wereldwijd merk van. Coca-Cola groeide explosief en breidde uit met varianten zoals Diet Coke (1982) en Coke Zero (2005).
Vandaag de dag is het een van de meest herkenbare merken ter wereld, met producten in meer dan 200 landen. Natuurlijk is er concurrentie, maar een ijskoude Coca-Cola is toch waar het gros voor gaat. Desnoods op ijs en, als het echt moet, met een scheutje witte rum of bourbon. Lekker!
Je zou best kunnen stellen dat het zwarte suikerwatertje een trouwe aanhang heeft. Maar zoals met alles heb je ook fans die doorslaan. Mensen zoals “Coca Men”, bijvoorbeeld. Die heeft namelijk al heel wat prikplaatjes laten zetten, allemaal met de cola-fabrikant als doorlopend thema. Mooi hoor… Bruisend ook.
Plaats reactie
0 reacties
Laad meer reacties Bekijk alle reacties