Een jury in Californië heeft koffiegigant Starbucks veroordeeld tot het betalen van maar liefst 50 miljoen dollar aan schadevergoeding. De reden? Een loszittend deksel op een hete drank zorgde ervoor dat een bezorger ernstige brandwonden opliep op een gevoelige plek waar je zeker geen hete koffie wilt hebben.
Heet, heter, desastreus
Michael Garcia, een bezorger in Los Angeles, stopte in 2020 bij een Starbucks drive-through om drie drankjes op te halen. Maar toen een barista de bestelling overhandigde, ging het gruwelijk mis. Een van de hete dranken was niet goed in de bekerhouder geplaatst, waardoor de beker omviel en de loeihete vloeistof direct op Garcia’s schoot belandde. Het resultaat? Afschuwelijke brandwonden, zenuwbeschadiging en misvorming van zijn geslachtsdeel. Enne, dat is dan wat we noemen “no bueno”.
Rechtszaak en megaclaim
Garcia sleepte Starbucks voor de rechter en eiste compensatie voor zijn fysieke en mentale lijdensweg. Zijn advocaat, Michael Parker, stelde dat Starbucks zijn zorgplicht had geschonden door het deksel niet goed vast te maken. De jury was het daarmee eens en tikte de koffieketen stevig op de vingers: 50 miljoen dollar aan schadevergoeding. Een whopping 46 miljoen euro.
Volgens de uitspraak omvatten Garcia’s schadeposten niet alleen helse pijnen en medische kosten, maar ook mentale stress, verlies van levensvreugde, schaamte en zelfs angststoornissen.
Starbucks nog niet onder de indruk
Starbucks laat het er niet bij zitten en heeft al aangekondigd in beroep te gaan. “We leven mee met meneer Garcia, maar we zijn het niet eens met de jury’s beslissing en vinden het toegekende bedrag buitensporig,” aldus een woordvoerder van het bedrijf. “Veiligheid staat bij ons altijd voorop, ook bij het serveren van hete dranken.”
Déjà vu: McDonald’s hot coffee case
De zaak doet denken aan de beruchte ‘hot coffee’-rechtszaak uit 1994, waarbij Stella Liebeck derdegraads brandwonden opliep door een gloeiend hete McDonald’s-koffie. Ook zij kreeg aanvankelijk miljoenen toegewezen als schadevergoeding. Blijkbaar is een hete bak koffie nog altijd een gevaarlijk, maar uiteindelijk lucratief goedje in The States.
Of Starbucks er met een slok minder vanaf komt na beroep, zal de tijd leren. Eén ding is zeker: de volgende keer dat je een hete koffie bestelt, check dan maar even extra of het deksel goed vastzit!
Plaats reactie
2 reacties
Brainfart +1227
Home of the brave……
Grotesmurf +3643
50 milj. betaald krijgen voor iets waar je met vergrootglas (+/_ een half uur) naar op zoek moet om piepie te doen? Ik vind ut een skande!