Gewoon eventjes wat feiten op een rij. In de hele crisis omdat iemand waarschijnlijk een vleermuis heeft gegeten is er met enorm veel geld gestrooid. Daarna brak er in Europa een oorlog uit, waardoor de kosten voor gas enorm duur waren. En bedrijven deze kosten doorberekenen in hun producten, waardoor bijvoorbeeld je boodschappen een stuk duurder zijn geworden. En dat einde is nog lang niet in zicht.
Je zou denken dat het kabinet het ook belangrijk vindt dat mensen wel hun boodschappen kunnen blijven kopen en de inflatie zo laag mogelijk probeert te houden. Mee nee hoor, die zijn druk met het aanbieden van excuses aan Suriname voor het slavernijverleden en is ook van plan om 200 miljoen euro te betalen.
Het excuses voor het slavernijverleden moet op 19 december plaats gaat vinden en Surinaamse belangenorganisaties zijn daar boos over. Ze zetten zelfs een rechtszaak tegen de staat door om de plechtigheid tegen te houden. Het referentiekader zou liggen in termen van miljarden euro's en zeker niet in de 200 miljoen euro die het kabinet van plan is om te betalen.
Het is misschien al waanzin om excuses aan te bieden voor een periode uit de geschiedenis van Nederland die niemand heeft meegemaakt en waar dus ook niemand schuld aan kan hebben, maar de excuses lijkt toch meer om geld te draaien. En voordat er geld 'cadeau' wordt gegeven, moet er misschien eerst eens even gekeken worden hoe we de inflatie in Nederland minder hard kunnen laten stijgen.
Topreactie
nipe +2409
Deze idiote vertoning moet eens afgelopen zijn! Waar blijven de excuses van de Spanjaarden? de katholieke kerk? de Noormannen en zo kan ik nog wel een uur verder gaan wie is er schuldig aan iets wat iemand anders in een heel ver verleden heeft gedaan dit is toch gewoon kolder het gaat alleen om geld.
Laat de regering eerst eens excuses maken aan ons eigen volk, dat ze langzaam aan de bedelstaf helpen en hoe ze belazerd zijn met het corona wan beleid.
4 kabinetten Rutten en we hebben een minister van armoede! Daar moeten excuses voor komen en geld aan het volk!
Plaats reactie
9 reacties
ErectusGiganticus +475
Ik begrijp er sowieso geen zak van. Onze regering gaat excuses aanbieden, maar zou het volk moeten vertegenwoordigen. Eigenlijk bieden ze dus namens ons allemaal onze excuses aan. Hoe verknipt kun je het hebben. We hebben helemaal niets om excuses voor aan te bieden. Sodemieter toch op man. Niemand van ons is daar ooit bij betrokken geweest. Daar komt voor mij nog bovenop dat ik in een provincie woon die 4 jaar NA afschaffing van de slavernij bij Nederland werd gevoegd. Opzouten met deze flauwekul!
TheGhost +714
De gevraagde miljarden toezeggen en dan meteen in beslag nemen wegens uitkerings fraude in de afgelopen decenia, ze zijn na 3 generaties nog steeds te moe om te werken door hun verleden
Simpelmans +8397
Door ineens zo woke/raar te gaan doen rond "ons slavernijverleden", bevestig je vooral het beeld dat Nederland in hoog tempo verandert in een gekkenhuis. Dat de politiek compleet is losgezongen van de alledaagse werkelijkheid.
En daar kan ze nog aardig in verzinken, want als je al je handelingen uit het (verre) verleden nog eens wilt gaan toetsen aan de huidige wokenormen, dan ga je het nog heel druk krijgen. Waar blijven dan om maar een voorbeeldje te noemen, de excuses en herstelbetalingen voor alle vrouwen die voorheen gehuwd niet mochten werken? Of voor alle mannen die verplicht in militaire dienst moesten, terwijl vrouwen werden uitgezonderd?
klaarsz +853
Is het land nog niet voldoende leeggezogen...
nipe +2409
Deze idiote vertoning moet eens afgelopen zijn! Waar blijven de excuses van de Spanjaarden? de katholieke kerk? de Noormannen en zo kan ik nog wel een uur verder gaan wie is er schuldig aan iets wat iemand anders in een heel ver verleden heeft gedaan dit is toch gewoon kolder het gaat alleen om geld.
Laat de regering eerst eens excuses maken aan ons eigen volk, dat ze langzaam aan de bedelstaf helpen en hoe ze belazerd zijn met het corona wan beleid.
4 kabinetten Rutten en we hebben een minister van armoede! Daar moeten excuses voor komen en geld aan het volk!
havoc +1158
mostert na de maaltijd en wat geweest is is geweest. Excuses prima maar geen stuiver richting wat dan ook. We kunnen op dit moment ons geld wel beter gebruiken.
Misschien Italie ook nog maar eens om herstel betalingen vragen want die romeinen zaten ooit ook in ons land, en daarna zijn de spanjaarden aan de beurt...nog iemand vergeten?
keespatat +331
Ik ben geen voorstanders van excuses maar dat verleden is niet echt iets om trots op te zijn dus als die excuses perse moeten en de negers zich er beter door voelen, dan moet het maar. Donkere mensen moeten alleen wel stoppen met die slachtofferrol en doen alsof hun volk de enige zijn die ooit slachtoffer zijn geweest van slavernij. Als je kijkt naar de wereldgeschiedenis dan heeft slavernij, waar dan ook, altijd bestaan. Ook blanken zijn hier slachtoffer van geweest. Hele (blanke) volken werden tot slaaf gemaakt dus kap eens een keer met janken en zielig doen en verdiep je in de geschiedenis.
Wat betreft financiële compensatie en de overige eisen: lik m'n dikke reet! Bovendien, ze hebben nu ook voordeel van de welvaart die Nederland heeft gebracht dus niet janken.
Sjoerd +2939
De meerderheid in Nederland is tegen de excuses, een nog veel groter deel is tegen de excuses de komende week. Deze actie verbroederd niet maar werkt segregerend. Niemand die nu leeft is verantwoordelijk voor slavernoij of het slavernijverleden. Net als dat 90% van de biculturele medelanders niet verantwoordelijk is voor de misdaden van de andere 10%. Om vervolgens een excuus aan te bieden namens mensen die daar niet achter staan is ongepast. Helemaal als je de mensen er ook nog voor laat betalen. De regering biedt 200 miljoen maar Suriname, KOZP en nog een aantal andere organisaties nemen daar geen genoegen mee. Zo willen ze dat zowel zwarte piet als het woord 'neger' verboden worden in Nederland (en dan het liefst alleen voor blanke mensen). Alleen Suriname al wil dat Nederland de Coronalening van meer dan €1.000.000.000 (1 miljard) kwijt gaat schelden. Ter informatie, bij de onafhankelijksverklaring heeft Nederland Suriname al €3.400.000.000 kwijt gescholden. Per belastingbetalende Nederlander was dat toen al ongeveer 300 euro. Suriname heeft ongeveer een half miljoen inwoners (vergelijkbaar met Den Haag). Per Surinamer was dat dus bijna 7000 euro wat ze kregen van Nederland. Nu willen ze dus voor het slavernijverleden ongeveer 2.000 per Surinaamse inwoner. Let wel, slavernij heeft in Nederland vrijwel geen rol gespeeld en voor zover het er was, stond het los van huidskleur. Er waren ook blanke slaven. De Nederlandse handelaren (een heel klein percentage van alle Nederlanders) hebben zeker wel verdiend aan de handel in slaven, net als de handel in specerijen en vele andere 'producten'. Slavernij in Afrika en het midden oosten bestond al eeuwen voor er Europeanen voor het eerst kwamen. De 'tot slaaf gemaakten' werden dat niet door Europeanen maar door de eigen bevolking waarna ze verhandeld werden. Overigens is er zowel in Afrika als in het midden oosten nog steeds voldoende slavernij, maar daar valt niets te halen dus hoor je er niemand over.
Shigoya +630
Inhakend op het stukje over het kleine deel van de Nederlanders wat zich daar bezig hield met slavenhandel. Het is namelijk ook zo dat de slavenhouders/handelaren zich daar hebben gemengd met de van oorsprong Afrikaanse mensen waardoor niemand daar iets negatiefs over de slavenhandel kan zeggen zonder zijn eigen voorouders te veroordelen en zelfs hun eigen bestaan te schamperen.
Als de nazaten van de slavenhouders als schuldig moeten worden aangewezen kunnen ze voor de spiegel aanspraak gaan maken op centjes.