Het is al jaar en dag bekend dat voetbalclub Feyenoord een harde kern heeft die weleens wat doet wat eigenlijk niet mag. Zo zijn er verhalen bekend dat supporters wel even verhaal gaan halen bij directieleden thuis als ze het ergens niet mee eens zijn. En ondertussen is Feyenoord zelf zo bang geworden dat ze de harde kern regelmatig betrekt bij evenementen en zelfs een mishandeling van een scheidsrechter in stadion de Kuip stil wilde houden. Dit blijkt uit een onderzoek van NRC en het BNNVARA-programma BOOS met Tim Hofman.
De aflevering van BOOS is even een zit, want je zit een uur naar Tim Hofman te luisteren en te kijken, maar daarna is wel duidelijk dat Feyenoord al jaren problemen heeft met de eigen harde kern. Zo heeft Feyenoord geprobeerd om een aangifte wegens mishandeling tegen twee leden van de harde kern tegen te houden. Deze scheidsrechter werd mishandeld tijdens een supporterstoernooi in de Kuip. Daarna werd deze scheidsrechter door iemand van de afdeling supporterszaken gevraagd om de kwestie "buiten justitie" op te lossen. Hij is daar niet op ingegaan.
Supporter met stadionverbod heeft sluitel van de Kuip
Ook blijkt dat Feyenoord een radicaal deel van de eigen harde kern regelmatig faciliteert. Zo worden door de voetbalclub feestjes georganiseerd met supportersorganisaties die geleid worden door fans die veroordeeld zijn voor voetbalgerelateerd geweld. Er is zelfs een verhaal van een supporter met een stadionverbod, maar die een sleutel heeft van de Kuip.
Tim Hofman zet in deze aflevering van BOOS alle verhoudingen tussen de verschillende hoofdrolspelers uiteen en laat zien hoe deze allemaal verweven zijn met Feyenoord. Waarschijnlijk moet Tim Hofman na deze uitzending toch een beetje achterom kijken als hij in Rotterdam. Dergelijke reacties zijn er ook al te lezen over deze uitzending op social media.
Plaats reactie
2 reacties
syncopatic +759
Een totaal onbelangrijk volckse storm in een glas water. Klotevoetbal.
Sjoerd +2928
Tim moest iets. Zijn programma had de glans compleet verloren en hij zag zijn populariteit dalen. Ik heem hem niet meer serieus. Hij doet zijn best om relevant te blijven.
keespatat +331
Glans heeft die voor mij nooit gehad want linkse deugniet maar hij en z'n team (want het is natuurlijk niet alleen Tim) maken nog steeds best goede afleveringen en hij is altijd heel scherp in de confrontatie met de idioten die in z'n afleveringen voorkomen. Je kan veel zeggen over wat hij doet maar als je in zo'n aflevering zit, is het 99,9% van de gevallen terecht en heb je het aan jezelf te danken.
Ik ben btw zelf ook Feyenoorder, geen roze Feyenoorder maar daar heb ik verder geen problemen mee, en wat mij betreft is dit een prima aflevering en goed dit allemaal aan de kaak wordt gesteld.